Vasario 13 d. Santariškių g. 2 vyko Vaikų retų ligų koordinavimo centro organizuojami klinikinės pacientų valdymo sistemos (CPMS- clinical patient management system) mokymai. Šios sistemos galimybes pristatė du Europos referencijos tinklo TransplantChild atstovai iš Madrido La Paz universitetinės ligoninės Belén López ir Juan de Torres. Taip pat buvo pristatyta ir Europos referencinių tinklų bendradarbiavimo platforma (ECP).

 

CPMS yra Europos referencijos tinklų sukurta platforma, kurią naudojant galima aptarti konkretaus paciento atvejį, į konsultaciją pakviečiant patyrusius specialistus iš kitų Europos sveikatos priežiūros įstaigų. Tai galimybė pasitarti dėl neaiškių ar komplikuotų reta liga sergančių pacientų nuotoliniu būdu su geriausiais užsienio ekspertais.

 

ECP yra kita platforma, skirta su pacientais nesusijusios informacijos sklaidai. Šioje platformoje Europos referencijos tinklų nariai talpina su tinklų veikla susijusius dokumentus, informaciją apie atliekamus mokslinius tyrimus, naujausią mokslinę literatūrą, gydymo rekomendacijas, taip pat organizuojamų renginių, telekonferencijų ir mokymų tvarkaraštį.

 

Mokymuose dalyvavo virš 30 Vaikų ligoninės bei VUL Santaros klinikų gydytojų.