6th International Scientific Conference Rare Cardiomyopathies in Children and Adults

 

2016 m. spalio 20 d. / October 20, 2016

Holiday Inn Hotel, Šeimyniškių g. 1, Vilnius

 

2016 m. spalio 20 d. Viešbutyje „Holiday Inn“ (Šeimyniškių g. 1, Vilnius) įvyko VI-oji tarptautinė mokslinė konferencija „Retos vaikų ir suaugusiųjų kardiomiopatijos“, skirta vaikų ir suaugusiųjų gydytojams, vaistininkams ir slaugytojams, organizuota Vaikų ligoninės, VUL SK filialo, Vaikų retų ligų koordinavimo centro, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Suaugusiųjų retų kardiovaskulinių ligų kompetencijos centro, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto, Vaikų ligų klinikos bei Širdies ir kraujagyslių ligų klinikos, taip pat Lietuvos Hipertenzijos draugijos.

 

Konferencijoje pranešimus skaitė gydytojai iš Lietuvos, bei svečias iš Italijos, dr. Iacopo Olivotto, vienas iš pirmaujančių pasaulio ekspertų hipertrofinės kardiomiopatijos srityje, parašęs daugiau nei 180 publikacijų tarptautiniuose recenzuojamuose žurnaluose.

 

Pirmojoje konferencijos sesijoje buvo aptariamos kardiomiopatijų bendrybės. Doc. R. Čerkauskienė ir dr. A. Čypienė aptarė kardiomiopatija sergančių pacientų daugiadisciplininę priežiūrą. Pranešimo metu buvo pabrėžta ir Retų ligų koordinavimo centro nauda diagnozuojant ir gydant šias ligas. Doc. O. Kinčinienė savo pranešimu priminė šiuo metu dažniausiai naudojamą klasifikaciją bei aptarė skirtingas prognozes sergant skirtingomis kardiomiopatijomis. Pirmoji sesija buvo baigta trimis pranešimais apie skirtingų tyrimų naudą diagnozuojant kardiomiopatijas – genetinės diagnostikos (prof. A. Utkus), širdies vaizdinimo (dr. S. Glaveckaitė), EKG ir echokardiografijos (doc. R. Vankevičienė).

 

Antrąją konferencijos sesiją sudarė du pranešimai apie Fabry ligą, kuriuos skaitė dr. Iacopo Olivotto. Pirmuoju pranešimu gydytojas papasakojo apie hipertrofinės kardiomiopatijos ir Fabry ligos ryšį. Antrasis pranešimas buvo apie genetinių tyrimų naudą diagnozuojant Fabry ligą ir kitas retas genetines ligas. Pranešimų metu dr. Olivotto taip pat papasakojo apie daugiacentrinius hipertrofinių kardiomiopatijų mokslinius tyrimus, kuriuose dalyvauja, bei naujai kuriamus diagnostikos metodus.

 

Trečiojoje konferencijos sesijoje buvo diskutuojama apie specifines kardiomiopatijas ir jų sukeliamas problemas. Prof. M. Miglinas papasakojo apie arterinės hipertenzijos ir inkstų ligų gydymo specifiką pacientams, sergantiems kardiomiopatijomis, prof. E. Ereminienė – apie nekompaktinį miokardą. Doc. S. Aidietienė pristatė keletą klinikinių atvejų, bei papasakojo apie nėščiųjų kardiomiopatiją, jos stebėjimą, gydymą ir prognozę. Dr. J. Barysienė papasakojo apie aritmogeninę dešiniojo skilvelio kardiomiopatiją, o dr. E. Sadauskienė apie Fabry liga sergančių pacientų, turinčių kardiomiopatiją gydymą. Trečiosios sesijos metu prof. A. Jankauskienė taip pat pristatė naujausias vaikų arterinės hipertenzijos gydymo gaires, o sesija ir konferencija buvo uždaryta vaikų kardiologių V. Černiauskienės ir M. Jakutovič surinktais kardiomiopatijų klinikiniais atvejais.

 

Konferencijoje dalyvavo daugiau nei 100 gydytojų ir rezidentų. Pranešimai buvo naudingi tiek patyrusiems gydytojams, atnaujinant savo žinias ir susipažįstant su kitų specialistų indėliu į kardiomiopatijų gydymą, tiek ir mažiau su šiomis ligomis susidūrusiems specialistams, kurie po šios konferencijos gebėtų atpažinti kardiomiopatijas ir žinoti kaip toliau tokius pacientus prižiūrėti. Labai įdomūs buvo dr. Olivotto pranešimai, kurie padėjo susipažinti su kitos šalies patirtimi gydant retas ligas, naujausiais moksliniais darbais, kuriamais gydymo metodais.

 

Daugiau informacijos