Vaikų retų kepenų ligų, parenterinės ir enterinės mitybos kompetencijos centras

Kas mes esame?

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centro pagrindą sudaro Vaikų ligoninės VUL dirbantys vaikų gastroenterologai bei jungtinė įvairių sričių gydytojų, dirbančių kituose Vaikų ligoninės VUL SK padaliniuose, komanda. Diagnozuojant bei gydant retas kepenų ligas bei taikant parenterinę ir enterinę mitybą bendradarbiauja gydytojai vaikų gastroenterologai, dietologai, radiologai, vaikų chirurgai, endoskopuotojai, echoskopuotojai, genetikai ir patologai, taikomos pažangiausios laboratorinės, radiologinės ir genetinės diagnostikos bei gydymo technologijos.

 

Kuo mes ypatingi?

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centre įdiegtos ir pritaikomos naujausios kepenų ligų diagnostikos ir gydymo metodikos. Pacientas kvalifikuotai ištiriamas ir gydomas konsultacinėje poliklinikoje arba pediatrijos skyriuje. Retomis ligomis sergančiųjų ištyrimas bei gydymas vykdomas bendradarbiaujant su kitų specialybių gydytojais, turinčiais patirties retų kepenų ligų srityje, bei kolegomis užsienyje.

Mes pirmieji Lietuvoje  pradėjome:

 • Vaikų kepenų transplantaciją (2005m.).
 • Ilgalaikį parenterinį maitinimą namuose (2008m.).
 • Išmatų transplantaciją vaikams (2017m.).

 

Informacija apie paslaugas ir ligas

Vaikų retų kepenų ligų ir parenterinės ir enterinės mitybos centre suteikiamos visos būtinos su retomis vaikų kepenų ligomis ir su parenteriniu ir enteriniu maitinimu susijusios diagnostikos ir gydymo paslaugos. Centre nuolatos vyksta tobulinimasis ir mokslinis darbas retų vaikų kepenų ligų srityje.

 

Tarptautinis bendradarbiavimas

Bendradarbiaujame su  Vokeitijos (Hamburgo universietto ligoninė), Belgijos (St.Luic ligoninė), Lenkijos (Varšuvos vaiko sveikatos institutas), Švedijos (Stokholmo Astrid Lindgren vaikų ligoninė), Didžiosios Britanijos ir kitų šalių mokslininkais, reguliariai dalyvaujame arba patys organizuoja mokslinius praktinius renginius, skaitome paskaitas ir pranešimus įvairiais retų vaikų kepenų ligų ir parenterinio ir neterinio maitinimo klausimais.

 

Centre dirbantys specialistai

 • Centro koordinatorius – doc. Vaidotas Urbonas
 • Vaikų gastroenterologai – Kristina Mociškienė, Ilona Choliavska
 • Vaikų dietologė – Žana Antonova
 • Vaikų chirurgas – Kęstutis Trainavičius
 • Pediatrė – metabolinių ligų specialistė – Birutė Skerlienė
 • Genetikė – Birutė Burnytė

 

Kontaktai

Tel.: +370 5 2492401

 • Retomis ligomis sergančių pacientų registracija ambulatorinei vaikų gastroenterologo konsultacijai:

telefonas +370 5 2720570.

arba visą parą: www.sergu.lt

 • Pacientams reikia turėti vaikų ligų gydytojo, šeimos gydytojo arba kito specialisto siuntimą konsultacijai.