Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras

Kas mes esame?

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras yra specializuotas centras, kuris teikia pagalbą ir paslaugas vaikams ir suaugusiems, sergantiems įgimtomis ar įgytomis krešėjimo sutrikimų ligomis. Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centro pagrindinę komandą sudaro gydytojai hematologai (vaikų ir suaugusių)  bei jungtinė įvairių sričių gydytojų, dirbančių kituose VUL SK padaliniuose, komanda. Diagnozuojant bei gydant retas krešėjimo sutrikimų ligas bendradarbiauja laboratorinės medicinos gydytojai, gydytojai genetikai, akušeriai-ginekologai, ortopedai-traumatologai, radiologai, gastroenterologai, angiochirurgai, odontologai urologai ir gydytojai reabilitologai, taikomos pažangiausios laboratorinės, radiologinės ir genetinės diagnostikos bei gydymo technologijos.

 

Kuo mes ypatingi?

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras yra specializuotas krešėjimo sutrikimų ligomis sergančių pacientų centras, kuris teikia specializuotą ir ilgalaikę pagalbą ir paslaugas vaikams ir suaugusiems, sergantiems įgimtomis ar įgytomis retomis krešėjimo sutrikimų ligomis. Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras yra sertifikuotas Europos Hemofilijos tinklo (European Haemophilia Network, EUHANET) narys kaip visapusiškos hemofilijos priežiūros centras (http://www.euhanet.org). Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centre pacientai kvalifikuotai ištiriami ir gydomi konsultacinėje poliklinikoje, dienos stacionare arba stacionare. Retomis krešėjimo ligomis sergančiųjų ištyrimas bei gydymas vykdomas bendradarbiaujant su kitų specialybių gydytojais, turinčiais patirties įgimtų ir įgytą krešėjimo ligų srityje, bei kolegomis užsienyje.

 

Informacija apie paslaugas ir ligas

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centre suteikiamos visos skubios, kasdieninės ir ilgalaikės su retomis krešėjimo sutrikimų ligomis susijusios diagnostikos ir gydymo paslaugos. Centre nuolat vyksta tobulinimasis ir mokslinis darbas įgimtų ir įgytų krešėjimo sutrikimų ligų srityje.

Svarbiausios retos įgimtos ir įgytos krešėjimo sutrikimų ligos, kurios diagnozuojamos ir gydomos Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centre:

  • Įgimta hemofilija A ir B
  • Įgyta hemofilija
  • von Willebrand liga
  • Kiti reti įgimti ir įgyti krešėjimo faktorių trūkumai
  • Trombocitopatijos
  • Įgimta ir įgyta trombofilija

Hemofilijos ir krešėjimo sutrikimų kompetencijos centras turi patirties visose hemofilijos, von Willebrand’o ligos, kitų retų kraujavimo sutrikimų, trombofilijos, antikoaguliantų terapijos, ir sunkių įgytų krešėjimo sutrikimų srityse. Siūlome šiuolaikinius tyrimus hemostazės ir trombotinių sutrikimų diagnozei nustatyti. Centras teikia tarpdisciplinines paslaugas diagnozuojant ir gydant pacientus su įgimtais ir įgytais krešėjimo sutrikimais.

Vieną kartą per mėnesį vyksta retų krešėjimo sutrikimo ligų aptarimas, kuriame gydytojai hematologai ir kitų specialybių gydytojai nagrinėja retų krešėjimo sutrikimų ligų klinikinius atvejus, aptaria optimalią diagnostikos, stebėjimo ir gydymo taktiką.

 

Tarptautinis bendradarbiavimas

Bendradarbiaujame su Švedijos, Vokietijos ir kitų šalių mokslininkais, reguliariai dalyvaujame arba patys organizuoja mokslinius praktinius renginius, skaitome paskaitas ir pranešimus įvairiais retų endokrininių ligų klausimais. Centras aktyviai dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose tyrimuose kraujavimo sutrikimų ir trombozių srityje.