Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų kompetencijos centras

Kas mes esame?

Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų kompetencijos centro pagrindą sudaro Vaikų ligoninėje, VšĮ VUL SK filialo Vaikų chirurgijos centre dirbančių vaikų urologų, chirurgų bei jungtinė įvairių sričių gydytojų komanda. Centras teikia daugybę išsamių diagnostikos paslaugų, reikalingų pacientams, sergantiems retomis ir sudėtingomis urogenitalinėmis ligomis, įskaitant prenatalinę konsultaciją, šiuolaikinius radiologinius tyrimus, genetinius ir histopatologinius tyrimus. Diagnozuojant bei gydant retas urogenitalines ir kompleksinių sutrikimų ligas esant reikalui pasitelkiama konsultacinė pagalba iš kitų Europos retų ligų tinklo centrų per internetinę platformą (Clinical patient management system).

 

Kuo mes ypatingi?

Vaikų urologai turi didžiausią šalyje patirtį retų ir sudėtingiausių ligų gydyme. Jie dalyvauja tarptautiniuose moksliniuose tyrimuose, taip pat inicijuoja vietos mokslinių tyrimų projektus.  VUL SK viena didžiausių vaikų urologijos paslaugų teikėjų Baltijos šalyse, bei prisideda prie regiono pacientų centralizavimo, bendradarbiauja kuriant tinklo ir regionines gaires. Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų kompetencijos centre yra įdiegtos ir pritaikomos naujausios urogenitalinių ir kompleksinių ligų diagnostikos ir gydymo metodikos. Pacientas kvalifikuotai ištiriamas ir gydomas konsultacinėje poliklinikoje arba vaikų chirurgijos skyriuje. Retomis ligomis sergančiųjų ištyrimas bei gydymas vykdomas bendradarbiaujant su kitų specialybių gydytojais, turinčiais patirties retų urogenitalinių ligų srityje, bei glaudžiai bendradarbiaujame su kolegomis užsienyje.

 

Informacija apie paslaugas ir ligas

Retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų kompetencijos centre suteikiamos visos būtinos su retomis urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų ligomis susijusios diagnostikos ir gydymo paslaugos. Centre nuolatos vyksta tobulinamasis ir mokslinis darbas retų urogenitalinių ligų ir kompleksinių sutrikimų ligų srityje.

Svarbiausios retos urogenitalinės ligos ir kompleksiniai sutrikimai , diagnozuojami ir gydomi šiame centre: šlapimo pūslės ir kloakos ekstrofija, sudėtingos lytinių organų anomalijos, kloakos anomalijos, obstrukcinė nefropatija, lytinio vystymosi sutrikimai (tarplytiškumas), lytinių organų anomalijos, anorektalinė atrezija, Hirschsprung liga, sėklidžių navikai, reti inkstų navikai, rabdomiosarkoma, neuroblastoma.

Retų urogenitalinių ligų diagnostikai ir gydymui naudojama šiuolaikinė videolaparoskopinė ir endoskopinė technika, mikrochirurgija, urodinaminių tyrimų aparatai, kompleksinė radiologija (magnetinio rezonanso, kompjuterinės tomografijos ir kt), intervencinė radiologija, histopatologinė ir genetinė diagnostika.

 

Tarptautinis bendradarbiavimas

Bendradarbiaujame su JAV, Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lenkijos ir kitų šalių mokslininkais, reguliariai dalyvaujame arba patys organizuojame mokslinius praktinius renginius.

 

Centre dirbantys specialistai:

 • G. Verkauskas, centro koordinatorius;
 • Rimantė Čerkauskienė, koordinatorė, vaikų nefrologė;
 • Albertas Puzinas, vaikų urologas;
 • Vytautas Bilius, vaikų urologas;
 • Gintas Pošiūnas, vaikų chirurgas;
 • Augustina Jankauskienė, vaikų nefrologė;
 • Jelena Rascon, onkohematologė;
 • Robertas Kemežys, vaikų endokrinologas;
 • Birutė Burnytė, genetikė;
 • Rūta Vyšniauskė, psichologė;
 • Jelena Andriuškevičienė, slaugytoja uroterapeutė;
 • Žana Bumbulienė, vaikų ginekologė;
 • Andrius Čekuolis, intervencinė radiologija, ultragarsinė diagnostika.

 

Kontaktai:

 • Centro koordinatorius: doc. Dr. G. Verkauskas el. paštas, verkauskas@vuvl.lt Tel.: +370 5 2492386
 • Retomis ligomis sergančių pacientų registracija ambulatorinei vaikų urologo konsultacijai: telefonas +370 5 2720570. Arba visą parą: www.sergu.lt.  Pacientams reikia turėti vaikų ligų gydytojo, šeimos gydytojo arba kito specialisto siuntimą konsultacijai.